Dobór do służby w Policji w trybie „ciągłym”.

Print Drukuj
KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI
W POZNANIU


OGŁASZA
ROZPOCZĘCIE REKRUTACJI
DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI
NA TERENIE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

 
w 2023 roku.
 
Dobór do służby w Policji trwa w trybie „ciągłym".
Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w wielkopolskiej Policji mogą składać dokumenty osobiście:

od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00
w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach
lub
w Zespole Doboru Wydział Kadr
i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
budynek przy ul. Kochanowskiego 15.

 
WYMAGANE DOKUMENTY:
 
1. Podanie o przyjęcie do służby w Policji;
2. Wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby w Policji, część „A" i „B";
3. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu);
4. kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały do wglądu);
5. kserokopia książeczki wojskowej lub zaświadczenia o stawieniu się na kwalifikację wojskową, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (oryginały do wglądu);
6. kserokopie innych niż wyżej wymienione dokumenty, jeżeli obowiązek ich złożenia wynika z odrębnych przepisów (oryginały do wglądu);
Podczas składania dokumentów wymagane jest posiadanie ze sobą dowodu osobistego.

Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego, kandydat składa w KMP/KPP lub KWP w Poznaniu w terminie wyznaczonym przez Zespół Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu, w toku postępowania kwalifikacyjnego.

Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa można otrzymać w KWP w Poznaniu i w każdej innej komendzie miejskiej/powiatowej Policji na terenie województwa wielkopolskiego lub pobrać ze strony internetowej www.wielkopolska.policja.gov.pl (zakładka: Praca w Policji --> rekrutacja do służby w Policji).

Terminy rozpoczęcia pełnienia służby w Policji (przyjęcie do służby) osób, które ukończyły postępowania kwalifikacyjne wyznaczone zostały na następujące dni:
  1. 5 maja 2023
  2. 3 lipca 2023
  3. 23 sierpnia 2023
  4. 27 października 2023
  5. 28 grudnia 2023
 
Dobór będzie realizowany dla następujących jednostek:
 
w Pierwszej kolejności, przyjęcia do służby w Policji będą planowane do:
  • Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu
  • Oddział Prewencji Policji w Poznaniu

Przyjęcia do pozostałych jednostek realizowane będą w ograniczonym zakresie, w zależności od liczby wakatów w poszczególnych jednostkach. W Szamotułach posiadamy obecnie wakaty. Terminy przyjęć do służby mogą ulec modyfikacji.
 
SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
  • Obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • Korzystający z pełni praw publicznych,
  • Posiadający, co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  • Posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • Dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Osoby podlegające rejestracji i kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Kandydaci, w toku postępowania kwalifikacyjnego, oceniani są w systemie punktowym według następującego schematu:
  1. Test wiedzy - 40 pkt.
  2. Test sprawności fizycznej - 60 pkt.
  3. Rozmowa kwalifikacyjna - 60 pkt.
Łącznie: 160 pkt.

Ponadto ocenie podlegają również preferencje kandydata z tytułu posiadanego wykształcenia i umiejętności według następującego schematu:
 
  1. Wykształcenie wyższe co najmniej z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera lub równorzędnym uzyskanym po ukończeniu studiów w zakresie informatyki, obejmujące kształceniem zagadnienia takie jak:sztuczna inteligencja, inżynieria oprogramowania, języki programowania, bazy danych, programowanie aplikacji użytkowych, cyberbezpieczeństwo, inteligentne systemy, analiza ruchu sieciowego, zarządzanie sieciami komputerowymi oraz serwerami - 10 pkt.
  2. Tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny - 8 pkt.
  3. Tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub równorzędny - 7 pkt.
  4. Wykształcenie średnie, średnie branżowe (ukończenie liceum ogólnokształcącego, technikum branżowej szkoły II stopnia w klasie, w której były nauczane przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania) - 7 pkt.

Preferencje z tytułu umiejętności podlegają ocenie w systemie punktowym według następującego schematu:
 
  1. Tytuł ratownika, ratownika medycznego albo pielęgniarki systemu w rozumieniu przepisów z ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym ratownictwie medycznym. - 6 pkt.
  2. Uprawnienia do wykonywania prac podwodnych określone w ustawie z dnia 17 października 2003 r. o wykonywaniu prac podwodnych - 6 pkt.
  3. Prawo jazdy kategorii „A". 5 pkt.
  4. Prawo jazdy kat. C.- 5 pkt.
  5. Prawo jazdy kat. C+E - 5 pkt
  6. Uprawnienia ratownika górskiego określone w ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich – 5 pkt.
  7. Uprawnienia ratownika wodnego - 5 pkt.
  8. Uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych albo motorowych określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej - 4 pkt.
  9. Uprawnienia instruktora sportów walki (np. zapasy, judo, karate, boks), strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania, sportów motorowodnych - 4 pkt.
  10. Dokument potwierdzający stopień znajomości języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2- zgodnie z zał. 13 do Rozporządzenia MSWIA z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji - 4 pkt.
  11. Dokument potwierdzający stopień znajomości kolejnego języka obcego co najmniej  na poziomie biegłości B2- zgodnie z załącznikiem 13 do Rozporządzenia MSWIA z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji - 2 pkt.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można uzyskać:

1. na stronie www.policja.gov.pl
2. Na stronie KWP w Poznaniu (www.wielkopolska.policja.gov.pl)
3. W Zespole Doboru Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu, nr telefonu 47 77 128 15, 47 77 128 22 lub 609 602 257.
4. W KPP Szamotuły: W przypadku dodatkowych pytań, do Państwa dyspozycji są nasi pracownicy kadr z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, dostępni pod numerami telefonów: 47 77 32 325 lub 47 77 32 293 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30).


 
Informacje o publikacji dokumentu